Пісок. Фізичні властивості. Поширення у природі.

Цікаві факти про пісок Улюблений усіма дітлахами будівельний матеріал. Трохи терпіння, працьовитості, завзятості і «розкішний замок» готовий на радість будівельникові і батькам. Представляємо цікаві факти про пісок. Цікавий факт, що для отримання найкрасивіших білих пісків на просторах тропіків, використовують корали. Саме їх, а також молюсків піддають ретельній обробці, перетираючи їх один з одним і отримуючи потрібний результат. Виявляється, всього 20% із загальної кількості існуючих пустель, покриті пісковими надрами. Інші ж – звичайні місця, правда без живих організмів. Багато використовують пісок з самої Саудівської Аравії. Він звідти імпортується майже в усі країни світу для використання в будівництві. Цікаво, що існувала і незвичайна церква, яка “канула в пісок”. Так, в XIX столітті храм в графстві Корнуолл засипало настільки, що він був схожий на величезний пісочний пагорб. Дістатися до входу не представлялося ніякої можливості, тому вікарій храму повинен був його постійно розчищати. Досягти сприятливого розвитку подій таким способом швидко не вдалося, тому церкву довелося реставрувати. У народному фольклорі Німеччині існує не зовсім “нормальне” поняття – піщаний чоловік. Цей “герой”, кидаючи в дітей пісок, точніше в їхні очі, таким чином відправляє їх спати. При чому, не тільки неслухняних. Калькулятор в сучасному світі, а раніше – просто рахівниця, представляла із себе стос піску. Так, був зроблений спеціальний стіл, усіяний піском, де проводилися всілякі математичні розрахунки прямо на ньому. Ви навіть не уявляєте, яку цифру покриває нашу планету своїми піщаними надрами! Це приблизно 7500000000 мільярдів крихітних піщинок. Що може бути страшніше акул? Виявляється, в природі є “милі споруди” під назвою “піщані замки”, які своїм всмоктуванням набагато страшніше і небезпечніше, ніж акули. Цікаво й те, що контактні лінзи для зору роблять саме з піску. При попаданні дрібних частинок в очі людини, що носить лінзи, вони просто “приєднуються” до своїх “побратимів” і не так дратують слизову оболонку ока, як, наприклад, у людини, яка не носить лінзи. Просто дивно....

Хімічні та фізичні властивості

Хімічна формула основної речовини, з якої складається пісок, — SiO2. Пісок — тугоплавка речовина t=1 728 °C , у воді не розчиняється.

Застосування

Піски використовують у будівництві автомобільних доріг і залізниць, для виготовлення бетонів і будівельних розчинів, у виробництві силікатних будівельних матеріалів, у виготовленні виробів грубої кераміки, покрівельних рулонних матеріалів, у цементному, а також у ливарному виробництві (піски формувальні).

Пісок широко застосовують для виробництва скла, кераміки, порцелянифаянсуцеглицементу.