Розчин аміаку (нашатирний спирт)
Навіщо в домашній аптечці?
Аміак (амоніак за сучасною номенклатурою) - газ з дуже різким запахом, добре розчинний у воді. Формула - NH3. Розчин аміаку у воді називають амічною водою або нашатирним спиртом. Різниця між спиртом та аміачною водою полягає у тому, що у аптечному нашатирному спирті масова частка аміаку 3-10%, а в аміачній воді 10% і вище. В медицині розчин аміаку застосовується при станах запаморочення, при укусах комах. Слід пам'ятати, що пари аміаку токсичні, вони подразнюють слизові оболонки очей та органів дихання!
Досліди з аміаком
1. В розчин аміаку занурюємо універсальний індикаторний папірец. Жовтий колір папірця миттєво змінився на синій. Це означає, що аміачна вода виявляє лужну реакцію.
2. Дим без вогню. В дві порожні склянки з притертими кришками додали по краплі концентрованих розчинів хлоридної кислоти та аміаку ( під витяжкою). Потім наблизили склянки та відкрили кришки. Порожні на вигляд склянки заповнюються білим димом, важчим за повітря, який навіть можна "переливати" з однієї склянки в іншу!Це прореагував хлороводень з аміаком. Дим- результат хімічної реакції, сіль хлорид амонію. Він нетоксичний, на відміну від реагентів.

Зміна кольору індикаторного папірця
Зміна кольору індикаторного папірця
Дим без вогню!
Дим без вогню!