Карбонатна кислота.Солі карбонатної кислоти, їх поширення в природі та застосування. Принцип дії вогнегасника. Якісна реакція на карбонат-іон

Сьогодні ми разом з вами опануємо дуже цікаву і важливу тему: Карбонатна кислота. Солі карбонатної кислоти, їх поширеність у природі та застосування. Принцип дії вогнегасника. Якісна реакція на карбонат-іон.

 

Запишіть будь-ласка тему уроку у свої робочі зошити.

 

Крім цього, ми сьогодні з вами будемо не тільки хіміками, а й слідчими особової справи. Ми з’ясуємо чи насправді були причетні солі карбонатної кислоти до смерті великої цариці Єгипту Клеопатри. І хоча пройшло дуже багато часу, саме сьогодні настав той момент, коли хімія допоможе пролити світло на цю історичну подію, яка довгий час була вкрита оманою.

 

Що відбулося в ті далекі часи?

 

Уривок з роману Хофгарда «Клеопатра»

 

«Один раз під час бенкету Клеопатра заявила, що випє десять мільйонів сестерцій. Вона вийняла з вуха одну з тих величезних перлин… і… опустила перлину в оцет. Настало мовчання. Приголомшені гості, завмерли, спостерігали, як незрівнянна перлина розчиняється в міцному оцті. Ось від неї не залишилося і сліду, і тоді Клеопатра підняла келих, покрутила його, збовтуючи, і випила весь до останньої краплини.»

 

Невдовзі після цього Клеопатру знайшли мертвою в її оселі, що ж стало причиною смерті великої богині Єгипту?».

 

Який напій випила Клеопатра? Що сталося з перлиною?

 

Відповідь на ці запитання і багато інших ми зясуємо в процесі уроку.

 

Тоді, перейдемо до діла, спочатку ретельно вивчимо «поведінку» тобто хімічні властивості карбонатної кислоти.